Secțiunea de concurs - Pagini Web

Categoria WEB DESIGN

Proba de Web Development constă în realizarea unui site/ a unei aplicații web pe o temă propusă de către organizator. Participanţii trebuie să aibă atât cunoştinţe de web design, cât şi de web development.

La această probă se poate participa individual sau în echipe de maxim 3 elevi.

Temă concurs

Tema a fost publicată în data de 17 februarie 2021 ora 12.00 (descarcă).

Criterii jurizare

Criteriile de jurizare sunt precizate aici.

Declarație pe proprie răspundere

Fiecare lucrare va fi însoțită de declarațiile pe proprie răspundere ale membrilor echipei (descarcă fișier).

Concurenți înscriși

Anunț! Fiecare concurent înscris trebuie să activeze contul folosind token-ul primit pe adresa de email!)
Nr. crt. Nume echipa Nume elevi Nume scoala/ scoli Profesor indrumator
1 00ABC THE BEST HACKERS EVER ABIAN PAULA SIMONA
ABIAN TUDOREL LIVIU
SORINEL PANTRACHE
LICEU FORESTIER TIBERIU CEIA
2 BACPLUS.RO MUșAT TIBERIU IOAN
REBENGIUC MIRCEA MAXIM
COLEGIUL NAțIONAL DE INFORMATICă TUDOR VIANU COMAN ISABELA PATRICIA
3 BIANCA BUCUR BIANCA MARIA

SCOALA GIMNAZIALă NR 3 BUCUR DIANA
4 BLAUE BLUME CURCA DAVID
MANOLEA TEODOR STEFAN
MERINA MARINESCU
COLEGIUL NATIONAL "CAROL I" CORAVU LAURA
5 BODO RUSU BOGDAN ANDREI

COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CIRDEIU EMILIA
6 BUG HUNTERS DOMAN ALEXANDRU-MIHAI
DESCULTESCU IOANA MARIA
PANAIT ADRIAN ALEXANDRU
COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE" TăMAș MELANIA
7 CATALGAMES BăLAN CăTăLIN IOAN

COLEGIUL NAțIONAL „RADU NEGRU” FăGăRAș TRIF CLAUDIA
8 CODEMEN OPRIșOR ADRIAN-ILIE
OPRIșOR ALEXANDRU VASILE
COLEGIUL NAțIONAL DE INFORMATICă „MATEI BASARAB” RâMNICU VâLCEA AMăRăZEANU DANA
9 CODEVENGERS AMăRIUțEI NIKOLAS DANIEL
TRIFAN GRIGORE GABRIEL
VOLANSCHI LUCIAN NICOLAE
LICEUL ECONOMIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" PIATRA NEAMț RUSU CRISTINEL GABRIEL
10 CSH AVRAM ALEXANDRU VALENTIN
BADEA CLAUDIU GABRIEL
COLEGIUL SPIRU HARET POPA MIRELA
11 CUBEWEB SANDU VALENTIN GABRIEL

COLEGIUL NATIONAL ION LUCA CARAGIALE PLOIESTI ARSENI FLORENTINA
12 DUBLA D VRîNCEANU RADU-TUDOR
STANCIU SERGIU-NICOLAS
COLEGIUL NAțIONAL "VASILE ALECSANDRI" MIRELA VOINEA / COBZARU LUMINITA
13 EARTHY DRAGAN ANDREI

COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI RIPEANU LUMINITA
14 ECHIPA DARIUS DARIUS VASILACHE

SCOALA GIMNAZIALA NR 79 RODICA STANCU
15 ECHIPA DOUA BILE CATRINA ANDREI SEBASTIAN

COLEGIUL NATIONAL CONSTANTIN CANTACUZINO MOROIANU GABRIEL
16 ECHIPA NECTAR TIMOFTI VLADUT - CONSTANTIN
RUSU ANA - MARIA
COLEGIUL NATIONAL "A. T. LAURIAN" PRICOPE LILIANA / TUNEA MIHAIELA
17 EDUCLOUD CADAR ANDREI CăLIN
ANGHELUș ALIN GABRIEL
COLEGIUL NAțIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE ELENITA DURLA PAșCA
18 ENACHE TUDOR MATEI ENACHE TUDOR MATEI

COLEGIUL NAțIONAL "SPIRU HARET" BOCA ALINA
19 FăRă NUME ARDELEANU DAN-DUMITRU
DASCALU ROBERT CONSTANTIN
LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA EDEN MEMET
20 FORTZA CASTELU ȚURLOI ALEXANDRU
RADU ȘTEFAN
LICEUL TEHNOLOGIC „IOAN N. ROMAN” CONSTANțA GROSU VERONICA
21 GRECU GRECU ALEXANDRU
GRECU VLAD
LICEUL TEORETIC CU PROFIL DE ARTE ”ELENA ALISTAR” TOMA VITALINA
22 HEALTY GOPHERS NUTU BOGDAN IONUT
IONESCU ANDREI IANIS
TARUS ANDREI GABRIEL
COLEGIUL NATIONAL MILITAR "TUDOR VLADIMIRESCU" CRAIOVA CALINOIU ADRIANA
23 HTECH NEAGU VASILE ION
NEAGU NICOLAE MARIUS
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIESTI CRISTIAN VASII
24 HTECH NEAGU VASILE ION
NEAGU NICOLAE MARIUS
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIESTI CRISTIAN VASII
25 HYPER TRIDENT ȚUCHEL CLAUDIU
TRANDAFIR BOGDAN CRISTIAN
STOICA DARIUS ANDREI
COLEGIUL NAțIONAL "AL. I. CUZA" GALAțI JOC GENIA
26 INTERNETEXPLORER4EVER TIRZIU PETRE
SECUI CRISTIAN
ICHB TIRZIU ANDREI
27 IRON EAGLES ORANCEANU STEFAN-CRISTIAN
ORANCEANU ANDREI-MIHAI
COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL" URZICENI BARDAC SORIN
28 JUSTBONZY OANA DATCU
MARA POPA
AIDA VLADUTA
C.N. "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI ALICE GEORGESCU
29 LEBABOONS BALUTA CEZAR
AVRAMONIU CALIN
COLEGIUL NAțIONAL DE INFORMATICă “TUDOR VIANU” BOCA ALINA
30 LUPII CENUșII SILAGHI ANDREI MATEI
TOMA ARIS
URECHE RAFAEL MATEI
COLEGIUL NAțIONAL "GHEORGHE ȘINCAI" BAIA MARE PINTESCU ALINA
31 NONAME TEAM HANZA CASIAN
MATEI MARIAN
-
COLEGIUL NATIONAL A.T.LAURIAN GIOCAS CARMEN AFRODITA
32 NRG LENAU BUCOVAN MIHNEA
CRAINICEANU MATEI
LICEUL TEORETIC "NIKOLAUS LENAU" RUSET OVIDIU
33 PANDURII ȘIțOIU DENIS-GABRIEL
POPESCU MINUNA-ELENA
COLEGIUL NAțIONAL MILITAR "TUDOR VLADIMIRESCU" GîJU ADRIANA
34 SAF TEAM FLOREA CRISTIAN GABRIEL
SUNAL ALEXANDRU
CONSTANTIN ALINA DANIELA
COLEGIUL NATIONAL MILITAR "DIMITRIE CANTEMIR" - BREAZA DICHEI NICOLETA
35 SIRIUS MENDELSOHN MENDEL EMANUEL

CNVA GALATI BALACEA GINA
36 TIGERS PLĂIAȘU ROBERT CONSTANTIN
GRIGORESCU ALEXANDRU
C. N. "A.I. CUZA" PLOIESTI DOBRE IULIANA / CONSTANTINESCU EMILIA
37 TROJAN ZEBRA ALEXE MIHAIL
COMAN ANDREI-MADALIN
VOINEA MIHAI-RADU
COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA" SAVU LAURA
38 URBAN GROOVE PETRE GABRIEL-BOGDAN

LICEUL DE ARTE "IONEL PERLEA" DRAGOS RADULESCU
39 USOFT UDRESCU ALEXANDRU MIHAI

COLEGIUL NATIONAL “REGINA MARIA” PLOIESTI PROFESOR IONESCU DANIELA
40 WANDAVISION JEWISH TEAM WOLOWITZ EZRA

LICEUL DIN BALENI TUTORIALSPOINT
41 WEB BANU DARIA CATALINA

CN GHEORGHE LAZAR VERONICA MARIN
42 WEB TV ANDREI IONUŢ NICOLAE
ANDREI TEODOR VASILE
ŞTEFANIA PELAGHIA IANZ
LICEUL TEORETIC "TUDOR VLADIMIRESCU", BUCUREŞTI MAREŞ MĂDĂLINA