Categoria de concurs - Soft educațional/utilitar/aplicații pentru telefoane mobile

Categoria SOFT EDUCAŢIONAL/ UTILITAR/ APLICAŢII PENTRU TELEFOANE MOBILE

Proba de Soft constă în dezvoltarea unei aplicații conform cerințelor conținute în subiectele furnizate de către organizatori.

Concurenții au libertatea de a-și alege limbajul de programare și mediul de dezvoltare utilizat.

Participanților li se dă ocazia de a găsi soluții pentru probleme reale și actuale. Este încurajată inițiativa și originalitatea, astfel încât respectarea anumitor cerințe nu limitează, ci îi ajută pe participanți să se concentreze pe metodele și calitatea implementării, nu pe concept.

Participarea în cadrul concursului se poate face în echipe de maxim 3 elevi. Elevii pot proveni din instituţii şcolare diferite şi pot avea nivele de vârstă diferite.

Temă concurs

Tema a fost publicată în data de 17 februarie 2021 ora 12.00 (descarcă).

Criterii jurizare

Criteriile de jurizare sunt precizate aici.

Declarație pe proprie răspundere

Fiecare lucrare va fi însoțită de declarațiile pe proprie răspundere ale membrilor echipei (descarcă fișier).

Concurenți înscriși

Anunț! Fiecare concurent înscris trebuie să activeze contul folosind token-ul primit pe adresa de email!)
Nr. crt. Nume echipa Nume elevi Nume scoala/ scoli Profesor indrumator
1 - STELIAN ELENA MADALINA
-
-
PALATUL COPIILOR CONSTANTA RADULESCU RAMONA
2 BLAUE BLUME CURCA DAVID
MANOLEA TEODOR STEFAN
MERINA MARINESCU
COLEGIUL NATIONAL "CAROL I" CORAVU LAURA
3 CODEZILLA CîRSTEA ROBERT
MANOLESCU IRINA
ȘCOALA GIMNAZIALă CONSTANTIN BRâNCUșI AURELIA GHEORGHE
4 CP LUPU CEZAR
SOLOM PETRU
PALATUL COPIILOR CONSTANTA RADULESCU RAMONA
5 CYBER KIDS TOMA TIBERIU GEORGE
MUNTOIU RADU ȘTEFAN
PALATUL COPIILOR CONSTANțA NEGOIță ANDREA
6 DARI GHEORGHICA ISTRATE DAVID

PALATUL COPIILOR RADULESCU RAMONA
7 ECOLOGISTII IORUCU ALEXANDRU GEORGE
MOGA ROBERT MAXIMILIAN ANDREI
PALATUL COPIILOR RAMONA RADULESCU
8 EDUCLOUD CADAR ANDREI CăLIN
ANGHELUș ALIN GABRIEL
COLEGIUL NAțIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE, CENTRUL JUDEțEAN DE EXCELENță SATU MARE ELENITA DURLA PAșCA
9 EINSAFT TUDOR DURDUMAN

PALATUL COPIILOR CONSTANȚA RĂDULESCU RAMONA
10 FLAMECODE POPA PETRU RARES

COLEGIUL NATIONAL ,,DIMTRIE CANTEMIR" ALIANA-MARIA IFRIM
11 FOXTER AND ALEX FRUMUșANU VICTOR
BăRZOI ALEXANDRU IONUț
PALATUL COPIILOR CONSTANțA NEGOIță ANDREEA
12 HTECH NEAGU VASILE ION
NEAGU NICOLAE MARIUS
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU", MUNICIPIUL PLOIESTI CRISTIAN VASII
13 HYPERCUBE STAN BRIANNA ALEXANDRA

LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU" HUNEDOARA MIRCEA NISTOR
14 INDRA STERE TEODOR IOANIN
IONITA DIANA-ANDREEA
ILIE ADINA MARIA
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI GEORGESCU ALICE
15 IRON EAGLES ORANCEANU STEFAN-CRISTIAN
ORANCEANU ANDREI-MIHAI
COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE MOISIL" URZICENI BARDAC SORIN
16 LA CABEZA DE LOS MALVADOS VACALIE ANDREI
BOBOC ANTONIO
VASCU DHURIM ROLAND
COLEGIUL NATIONAL MILITAR "TUDOR VLADIMIRECU" CALINOIU ADRIANA
17 NONAME TEAM HANZA CASIAN
MATEI MARIAN
COLEGIUL NATIONAL A.T.LAURIAN GIOCAS CARMEN AFRODITA
18 P.A.I POPESCU ANDREI IOAN

Palatul Copiilor Constanta RAMONA RADULESCU
19 QUICKCODE IOAN MIHAI
BAZAVAN ANDREI
C.N. "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI GEORGESCU ALICE
20 REDIA ȘIPOș DAVID
VăSUț OANA
COLEGIUL NAțIONAL „MIHAI EMINESCU” CENTRU JUDEțEAN DE EXCELENță SATU MARE ELENITA DURLA PAșCA
21 ROBOTCV101 ACATRINEI ROBERT-MARIAN
BOTNARU VICTOR
LICEUL TEORETIC INTERNATIONAL DE INFORMATICA CONSTANTA MEMET EDEN
22 SIRIUS MENDELSOHN MENDEL EMANUEL

CNVA GALATI BALACEA GINA
23 SPARTANUL SîRBU ANDREI

LICEUL TEORERIC GRIGORE MOISIL TIMISOARA PROF. CRISTINA IORDAICHE
24 SPONGEBOB AND PATRICK ALBU MIHNEA TEODOR
BîRșăTEANU RADU MIHAI
PALATUL COPIILOR CONSTANTA RADULESCU RAMONA
25 TECHAPP STEFAN DOSPINESCU

GIMNAZIALA "ALEXANDRU CEL BUN" AVRAMESCU CARMEN NICOLETA
26 THE ART-CODING TEAM IRIMIA VLAD-ANDREI

COLEGIUL NAțIONAL GRIGORE C. MOISIL ONEșTI CARMEN MELINTE
27 TROJAN ZEBRA ALEXE MIHAIL
COMAN ANDREI-MADALIN
VOINEA MIHAI-RADU
COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA" SAVU LAURA
28 VLADIMIRESTII NIŢĀ DARIUS-MIHAI
TEODOR TĀNASE-NICOLESCU
COLEGIUL NATIONAL MILITAR "TUDOR VLADIMIRESCU" CRAIOVA ADRIANA CALINOIU
29 WANDAVISION JEWISH TEAM WOLOWITZ EZRA

LICEUL DIN BALENI TUTORIALSPOINT
30 WIZARD CATALIN DUMITRESCU

CNET, TARGU JIU VALENTIN OLARU
31 YAYAPRODUCTIONHIT RAUL ANDREI PUŞCAŞ
AURELIAN NORIS SĂSĂRAN
IUSTIN GEORGE PRIZLOPAN
COLEGIUL NAțIONAL „GHEORGHE ȘINCAI” BAIA MARE DIANA CONTRAS . ALINA PINTESCU